ACENTESİ OLDUĞUMUZ SİGORTA ŞİRKETLERİ
Konuk Sigorta
Konuk Sigorta
Unico Sigorta
 
UNICO SİGORTA HAKKINDA

1988 yılından günümüze dek Türk sigorta sektörünün köklü oyuncularından biri olan Aviva Sigorta A.Ş., 2015 yılı Eylül ayı itibariyle yoluna United Insurance Company – Unico Sigorta A.Ş olarak devam etmektedir.
Tek pay sahibi olan Kibele B.V.nin ortakları arasında İngiltere’nin güçlü sermaye yönetim şirketlerinden EMF, Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) ve Alman Kalkınma Bankası (DEG) gibi Avrupa’nın dev finans kurumları olan Unico Sigorta A.Ş., köklü geçmişiyle sigorta sektöründe müşteri memnuniyeti ve yeniliklerin öncüsü olmayı hedeflemektedir.

Sermayedarlarımız Hakkında:

EMF Capital Partners
Londra merkezli  EMF Capital Partners gelişen pazarlarda sigorta hizmetlerine odaklanmış bir girişim sermaye yönetim şirketidir. EMF Capital Partners tarafından yönetilen EMF New European Insurance Fund,  Doğu Avrupa ülkelerinde sigorta sektörüne yatırım yapmak amacıyla oluşturulmuştur.
EMF'nin Birleşik Krallık'taki iştiraki olan EMF Capital Limited, Financial Conduct Authority (FCA) tarafından yetkilendirilmiş ve finansal otorite regülasyonlarına tabi bir şirkettir.

DEG -   Alman Kalkınma Bankası (Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft )
Avrupa’nın en köklü finansal kalkınma kurumlarından biri olan Alman Kalkınma Bankası’nın (KfW) iştiraki DEG, 1962’den beri gelişen pazarlarda özel şirketlere finansman ve yapılandırma konusunda yatırım yapmaktadır.  
Üretim, alt yapı ve finansal hizmet sektörlerinde toplamda 6,8 milyar Euro mevcut portföy büyüklüğü olan DEG, ülkemizde 1967’den beri faaliyet göstermektedir.
FMO – Hollanda Kalkınma Bankası  (Nederlandse Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden N.V. )
45 yıldan daha eski geçmişiyle  FMO, gelişen pazarların özel sektörlerinin sürdürülebilir gelişimine yatırımına odaklanmıştır.

FMO, 8 milyar Euro yatırım portföyü ile kalkınma etkisi yüksek sektörlere odaklanarak; finansal kurumlar, enerji ve tarımsal işletmelere yatırım yapan Avrupa’nın en büyük kalkınma bankasıdır.


Tarihçemiz:

1988 –  Commercial Union Sigorta A.Ş. Türkiye’de kuruldu.
  Finansbank işbirliği ile elementer branşta ilk sigorta poliçesini üretti.
1995 -  Commercial Union Sigorta A.Ş. halka açıldı.
2004 -  Commercial Union Sigorta A.Ş. ünvanını Aviva Sigorta A.Ş. olarak değiştirdi
Aviva Sigorta A.Ş. başarılı faaliyetlerinden ötürü ISO 9001 Kalite Sertifikasını almaya hak  kazandı.
2008 -  Aviva Sigorta A.Ş. en yenilikçi sigorta şirketi ödülünü aldı.
2014 -   Aviva Sigorta A.Ş. sermaye paylarının %98,66’sı, 18 Aralık 2014 tarihinde Hollanda menşeli Kibele B.V. tarafından devralındı.
2015 -   Aviva Sigorta A.Ş.yoluna yeni ünvanı United Insurance Company – Unico Sigorta A.Ş.  olarak devam etmektedir .


Faaliyet Kolları

Unico Sigorta hayat dışı sigorta grubunda faaliyet göstermektedir. Önümüzdeki dönemde yeni sigortacılık çözümleriyle hayat dışı sigorta grubunda ürün gamını genişletecektir.

Mevcut ürün yelpazesi aşağıdaki gibidir:
Yangın Sigortaları
Zorunlu Deprem Sigortası
Hukuksal Koruma Sigortası
Sağlık Sigortaları
Oto Sigortaları
Oto Dışı Kaza Sigortaları
Sorumluluk Sigortaları
Mühendislik Sigortaları
Nakliyat Sigortaları
Tarım Sigortaları
Kredi Sigortaları
 
© Copyright 2024 - Konuk Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.
 
Konuk Sigorta