ACENTESİ OLDUĞUMUZ SİGORTA ŞİRKETLERİ
Konuk Sigorta
Konuk Sigorta
Şeker Sigorta
 
65 Yıllık Üretimi Destekleme Misyonu

Şeker Sigorta, genç cumhuriyetin kalkınma çabalarının bir parçası olarak, Türkiye genelindeki yüz binlerce pancar kooperatifi üyesi çiftçinin hızla büyüyen ihtiyaç ve talepleri ile paralel, varlıklarını koruyan ve teminat altına alan sigorta hizmetleri amacı ile, 1955 yılında kurulmuştur.

Çiftçilerin mahsulünü çeşitli risklere karşı korumak amacıyla modern sigorta çözümleri sunmak üzere Sınırlı Sorumlu Pancar Ekicileri Üretim Kooperatifleri, Şeker Şirketleri ve Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ortaklığında, 2,5 milyon lira sermayeli Şeker Sigorta A.Ş.’nin kuruluşu gerçekleştirilmiştir.

Şeker Sigorta hayat dışındaki tüm branşlarda (Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi) faaliyet göstermektedir.

Yurt çapında 800’ü aşkın profesyonel acentemiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Şekerbank A.Ş.’nin tüm şubeleri acentemiz olarak faaliyet göstermektedir.

Köklere Dönüş

Şeker Sigorta, 1990 yılında Doğan Holding ve Türk Ticaret Bankası Emekli ve Munzam Sandığı Vakfı ortaklığına devredildikten sonra Ticaret Sigorta A.Ş. adını almış, 1997 yılında şirket hisselerinin tamamı, Türk Ticaret Bankası A.Ş. Emekli ve Munzam Vakfı ve İştiraklerine geçmiştir. 2007 yılı başında Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik Sandığı Vakfı tarafından hisseleri satın alınan şirketin ismi, 24.09.2008 tarihi itibarıyla ismi “SBN Sigorta” olarak değiştirilmiştir. SBN Sigorta, yönetim kurulu tarafından alınan kararla 2019 yılı başında köklerine dönerek yeniden Şeker Sigorta adını almıştır.

Şeker Sigorta bugün, her müşteri segmentinde donanımlı insan kaynakları ve üstün hizmet kalitesiyle 1.000’i aşkın dağıtım kanalına hizmet vermektedir.

Hayatı Kolaylaştıran Çağdaş Sigortacılık

Şeker Sigorta, risk yönetimindeki deneyimi ve sürekli kendini geliştiren uzmanlığıyla, müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlayarak, basit, kolay anlaşılabilir, eksiksiz teminatlar içeren, doğru ve ekonomik ürünler geliştirmekte ve sunmaktadır. Etkin hasar kontrolü yaparak ve hasar maliyetlerini azaltarak, sektörde en çok tercih edilen sigorta şirketlerinden biri olma doğrultusunda ilerlemektedir. Dijital teknoloji yatırımlarıyla hız ve verimliğini artıran Şeker Sigorta, yeni nesil servisleri ve çağdaş sigortacılık çözümleriyle hayatı kolaylaştırmaktadır.
 

Topluma ve Gelecek Nesillere Karşı Sorumluluk Bilinci

Şeker Sigorta, 60 yılı aşkın köklü geçmişiyle, istikrarı, güvenirliği, yüksek hizmet kalitesi ile faaliyetlerini her koşulda müşteri mutluluğu, güven, iyi niyet ve samimiyet temelinde sürdürmektedir. Şeker Sigorta kuruluş yapısından gelen ülkeye, topluma ve gelecek nesillere karşı duyduğu sorumluluk bilinciyle, bir yandan müşterilerinin hayatını, sevdiklerini, sağlıklarını, zaman ve emek vererek sahip oldukları varlıkları korurken diğer yandan sürdürülebilir üretimin devamlılığını sağlama ve toplumsal kalkınmayı destekleme misyonunu da kararlılıkla yerine getirmeye devam etmektedir.
 
© Copyright 2024 - Konuk Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.
 
Konuk Sigorta