ACENTESİ OLDUĞUMUZ SİGORTA ŞİRKETLERİ
Konuk Sigorta
Konuk Sigorta
Mapfre Sigorta
 
Ulusal Güç, Uluslararası Uzmanlık!

1948 yılında, Türkiye Kredi Bankası A.Ş. ve dönemin bazı girişimcileri tarafından kurulan T.GENEL SİGORTA, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır.

2007 yılında, İspanya ve Güney Amerika'nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE’nin, Çukurova Holding hisselerinin %80’ini alarak şirketin hâkim ortağı olmasının ardından, Nisan 2009 tarihinden itibaren MAPFRE GENEL SİGORTA; Ekim 2016 tarihinden itibaren de MAPFRE SİGORTA unvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bugün itibarıyla, MAPFRE INTERNACIONAL’ın MAPFRE SİGORTA ortaklık yapısındaki payı % 99,75‘dir.

Ardından getirdiği bir dizi yenilikçi yaklaşımla Türkiye Sigortacılık Sektöründe değişimin ve dinamizmin yeni yüzü olan MAPFRE SİGORTA, geçmişten bugüne getirdiği 65 yılı aşkın deneyimi ve uluslararası gücüyle, Türk ekonomisine olan katkılarını devam ettirmektedir.

MAPFRE SİGORTA, sahip olduğu yaygın profesyonel acente ağı aracılığı ile tüm sigorta branşlarında hizmet vermekte ve geniş reasürans kapasitesi, mali gücü, yüksek hasar ödeme kabiliyeti ve hasar ödeme hızı sayesinde sektördeki en güçlü ve en güvenilir kuruluşlar arasında yer almaktadır.

MAPFRE SİGORTA, ödenmiş sermayesi ve özkaynak büyüklüğü ile Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer almaktadır. Ödenmiş sermayesi 350 milyon TL olan MAPFRE SİGORTA, Fitch Ratings tarafından AA+(TUR) finansal güçlülük notu ile derecelendirilmektedir. Ayrıca, şirketimizde 2005 yılından bugüne dek, müşteri ihtiyaçlarının karşılanması ve memnuniyetinin sağlanmasından hareketle ürün ve hizmet kalitemizi ve güvenilirliğimizi yönetmeye yardımcı olmak amacıyla, uluslararası denetim ve belgelendirme kuruluşları tarafından belgelenen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaktadır.

Süreklilik gösteren istikrarlı yönetimi, MAPFRE SİGORTA’nın en güçlü yönlerinden biridir. Bilgi birikimi ve deneyimi ile birlikte, ileriyi gören mali ve teknik politikalar üreten yönetim kadrosu, şirketin kârlılık performansını yıllar içinde sürekli olarak yüksek tutmayı başarmıştır.

MAPFRE SİGORTA stratejisi, sigortacılığın etik değerlerine mutlaka bağlı kalarak, aracılarının ve müşterilerinin talep ve eğilimlerini değerlendirerek ve hizmet kalitesinden ödün vermeden, riski doğru analiz edip en uygun fiyatlandırmayı yaparak müşterilerine, acentelerine ve reasürörlerine her zaman kazandırmaktır.İspanya'da Doğan Dünya Devi

Ticari faaliyetlerine ilk olarak İspanya’da başlayan MAPFRE, bu ülkede gerçekleştirdiği üstün başarı ışığında, uluslararası ticari platformda da yoluna devam ederek, sigortacılık alanında bir dünya devi olma başarısını göstermiştir.

Başta İspanya, Avrupa ve Amerika olmak üzere dünya çapında sigortacılık, reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteren MAPFRE, İspanya’nın en büyük sigorta grubudur. Grup, aynı zamanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de de faaliyetlerini sürdürmektedir.

MAPFRE Grup bünyesinde 36.053 kişi çalışan, dünya çapında 5.524 ofisle 27 Milyon müşteriye hizmet vermektedir

MAPFRE, tüm sigorta branşlarını kapsayan, zengin çeşitlilikte bir ürün portföyüne sahiptir. Müşterilerinin her türlü hizmet ihtiyacının karşılanması ve mal varlıklarının güvencesi için özel olarak geliştirilmiş rekabetçi çözümleri ile faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde farklılaşan MAPFRE, aynı zamanda yatırım ve emeklilik fon yönetim faaliyetlerinde de bulunmaktadır.

2019 sonu itibariyle, MAPFRE Grubu’nun gelirleri 28.5 milyar euro, net kârı ise 609 milyon euro seviyesinde gerçekleşmiştir.


VİZYONUMUZ

Dünya çapında güvenilir sigorta şirketi olmaktır.


MİSYONUMUZ

Biz, hizmette sürekli ilerleme ve müşterilerimizle, dağıtım kanallarımızla, tedarikçilerimizle, hissedarlarımızla ve toplumla mümkün olan en iyi ilişkileri geliştirme amacıyla çalışan çok uluslu bir ekibiz.


DEĞERLERİMİZ

Sermaye Gücü

Sürdürülebilir sonuçlar ile finansal güç.

Uluslararası çeşitlendirme ve farklı pazarlarda konumun sağlamlaştırılması.

Bütünlük

Davranışlarımıza yön veren etik değerler.

Tüm faaliyetlerimizin odağında yer alan sosyal sorumluluk anlayışı.

Hizmet Ruhu

Faaliyetlerimizi yürütürken sürekli mükemmellik arayışı.

Müşteri ilişkilerini korumaya ve gözetmeye odaklanmış iş anlayışında süreklilik.

Liderlik İçin Yenilikçilik

Sürekli gelişme ve ilerleme çabası.

İşe ve iş hedeflerine hizmet eden faydalı teknoloji.

Adanmış Bir Ekip

MAPFRE projesine kendini tam anlamıyla adamış bir ekip.

Ekibin yetenek ve becerilerinin sürekli eğitim ve gelişimi.
 
© Copyright 2024 - Konuk Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.
 
Konuk Sigorta