ACENTESİ OLDUĞUMUZ SİGORTA ŞİRKETLERİ
Konuk Sigorta
Konuk Sigorta
Ankara Sigorta
 
16.05.1936 tarihli Bakanlar Kurulu onayıyla kurulmuş ve 3.Cumhurbaşkanımız Sayın Celal Bayar o tarihte yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir. Şirketin hissedarları; Türkiye İş Bankası, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Etibank, Adapazarı Türk Ticaret Bankası ve Muvaffak İşmen’dır. İlk genel merkez Ankara, muamelat yeri İstanbul olarak kabul edilmiştir.

1990 yılında sermaye yapısında meydana gelen değişiklik sonucu Etibank'ın sermaye payı %85'e yükselmiştir. Bu değişiklik sonrası Bakanlar Kurulu kararı ile şirket Etibank'a bağlanmış ve karar 14.04.1993 tarihinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayımlanarak bağlı ortaklık işlemleri tamamlanmıştır.

26.09.1997 tarihinde Etibank hisselerinin özelleştirme kapsamı ve programına alınması hususu karara bağlanmıştır. 20.04.2000 tarihinde şirketin ana hisseleri Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın alınmıştır.

Şirketimiz, 2002 yılı Temmuz ayında Bureau Veritas Quality International aracılığıyla ISO 9001:2008 kalite belgesini almaya hak kazanmış olup, bu tarihten itibaren Kalite Yönetim Sistemi'ni uygulamaktadır. Bu proje kapsamında başlatmış olduğu kusursuz müşteri memnuniyeti anlayışını şirket bünyesinde tüm birimlerine benimsetmiştir.

1936 yılından beri sigortacılık sektöründeki tecrübesi, 100'ün üzerinde çalışanı, Türkiye genelinde bulunan 8 Bölge Müdürlüğü ve 1200'e yakın acenteleriyle sektördeki saygın yerini koruyan Ankara Sigorta, %100 Türk sermayesi ile sigorta sektörünün öncü kuruluşlarından biri olmanın gururunu yaşamaktadır.

Kalite Politikamız

Müşterilerimizin kusursuz memnuniyetini

Ekip ruhuna sahip nitelikli iş gücümüzle
Hizmette süratimizle
Sürekli geliştirme ve iyileştirme çalışmalarımızla
En mükemmel hizmeti sunma anlayışımızla
Yaratıcı, yenilikçi ve geliştirici kadromuzla
Köklü geçmişimizle
Sektörde marka olma çabamızla
Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden,
Anlatan, eğiten, sorulara ciddi ve doğru cevaplar veren
Sorunlara çözüm olan
Toplum değer ve prensiplerine sahip çıkan
Tercih sebebi olan
Öneri ve eleştiriye açık bir sigorta kuruluşu olarak sağlamaktır.
 Ana Değerlerimiz
Dürüstlük
Esneklik
Müşteri Odaklılık
Takım Ruhu
Sürekli Gelişim
Şeffaflık

Misyonumuz

Müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak.

Vizyonumuz

Tercih edilen saygın ve öncü sigorta şirketi olmak
 
© Copyright 2024 - Konuk Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.
 
Konuk Sigorta